Titulní obrázek

Své výročí oslaví Land Rover speciální edicí

Ke svému výročí si automobilka Land Rover připravila speciální limitovanou edice Defenderu LXV. Od vzniku již uplynulo 65 let. Můžeme se těšit na lehkou změnu interiéru.

Základní myšlenkou pro zrod legendárního vozu bylo zrodit auto, které zvládne jakýkoliv terén. První design auta, pokud se to tak dá nazvat, nakreslil Maurice Wilks během dovolené do písku. Slovo dalo slovo, v roce 1948 se rozjela sériová výroba.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Od té doby už uběhlo přesně 65 let, takže si automobilka připomíná svůj zrod monstrózní oslavou na venkovském sídle Packington Estate blízko Solihullu. Místo nebylo zvoleno náhodně, šlo o místo, kde se v letech 1947-1948 testovaly první prototypy a zkoušel se tu i Range Rover na počátku 60 a 70. let.

Na místě bude k vidění téměř všechno, co kdy britská automobilka vyprodukovala, počínaje prvním Land Roverem a novým Range Roverem Sport konče. Ukáže se ještě jeden model, který má v rodném listě o něco pozdější datum než Sport. K výročí si automobilka nadělila nejen narozeninový dort, ale i speciální edici Defenderu LXV. 

Poznáte ji podle oranžového prošívání v interiéru a emblému LXV na hlavových opěrkách. Na výběr bude jen ve dvou barvách - černé, nebo bílé, v kombinaci s šedou střechou. O pohon se postará známý naftový čtyřválec o výkonu 122 koní a 360 Nm spojený se šestistupňovou manuální převodovkou.