Titulní obrázek

Automobilka Land Rover plánuje vyrábět luxusní miniSUV

Automobilka Land Rover plánuje vyrábět levnější malé SUV. Cena se ale vyšplhá přes půl milionu korun. Společnost chce prostřednictví nového luxusního miniSUV získat nové zákazníky.

Automobilka Land Rover připravuje ještě další SUV, které bude dlouhé kolem čtyř metrů, bude tedy ještě menší než Evoque a v hierarchii značky by mělo být na samém začátku. K firmě má přilákat nové zákazníky, ale nebude to laciné auto - prý se zařadí do segmentu luxusních prémiových miniSUV, což je segment, který by měl v budoucnu narůstat.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Platforma by mohla vycházet z té, na které jezdí současný Evoque, ale po drobných úpravách by mohla být ještě variabilnější, aby ji mohl použít i Jaguar či čínský partner Chery a indická Tata, která Land Rover a Jaguar vlastní.

Už se prý chystá i nová generace downsizovaných motorů na benzín i naftu o objemech 1,4 až 1,6 litru. Cílem totiž bude postavit i lehké auto a možná bude i hybrid, který dále pomůže snížit tabulkové emise a spotřebu. Základní modely budou jen s pohonem předních kol a jejich orientace bude spíše na silnici než do terénu.

Zajímavé je, že tento nový prémiový model má být vyráběn jinde než v domácí Británii. Zřejmě se přestěhuje do Indie, kde je potřeba vytížit výrobní kapacity.