Titulní obrázek

Nový Range Rover Sport - premiéra před premiérou

Nový Range Rover Sport bude mít premiéru na konci března v New Yorku. Ovšem automobilce v tuto chvíli uteklo pár fotografií, a my už víme, jak bude vypadat.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Do oficiálního odhalení nového Range Roveru Sport zbývá jen pár dní. Dvoutýdenní čekání se nakonec smrsklo jen na tři dny, protože sériový model stihl někdo vyfotit ještě před jeho slavnostní premiérou. 

Nečekali jsme, že bude pro nový model tak velkou inspirací malý Evoque, ale je tomu tak. Něco si ale přebírá i od velkého Range Roveru, stačí se podívat na přední svítilny, které jsou vykrojené do chladiče. Stejné bude i provedení denního svícení, takže to vypadá, že se nám tu rýsuje nový světelný podpis Range Roverů.

Pojďme si ještě připomenout, co bude nový Range Rover Sport pohánět stoprocentně a o čem se zatím mluví potají. Nyní si můžeme být jistí motory, které měl pod kapotou dosavadní model. Základem byla motorizace TDV6 s výkonem 211 koní a točivým momentem 511 Nm. Ta zůstane, stejně jako verze s přeplňovaným benzínovým osmiválcem o výkonu 510 koní a 625 Nm.

Dosavadní duo by měl doplnit 4,4 litrový osmiválec z nového Range Roveru s výkonem 340 koní, spekuluje se ale i o tom, že by měl Range Rover Sport pohánět i vznětový čtyřválec o výkonu 190 koní. Po "hlíníkové dietě" by měl Sport zhubnout až 300 kg, takže čtyřválec by měl zvládnout podobné parametry, pro jaké bylo doteď třeba dalších dvou válců.

Na oficiální informace si budeme muset počkat do oficiálního odhalení - tedy 26. března. To se snad od automobilky Land Rover dozvíme více.