Titulní obrázek

Land Rover si do Ženevy přiveze novou automatickou převodovku ZF

Automobilka Land Rover si do Ženevy chystá automatickou převodovku ZF. Ta by měla snížit emise a spotřebu. A na co se můžeme díky novince těšit?

Automobilka Land Rover spolupracuje s výrobcem převodovek ZF už dlouho a výsledkem dlouholeté kooperace je například nový kompaktní devítistupňový automat pro příčně uložené motory. Land Rover ho zavede nejprve do vozu Range Rover Evoque, kde bude spojen se čtyřválcovými benzínovými i dieselovými motory.

Nová devítistupňová automatická převodovka je jen o 6 mm delší a dokonce o 7,5 kg lehčí než starší šestistupňový automat. Díky menším rozestupům mezi rychlostmi řazení mnohem jemnější, přesnější a především efektivnější. Lépe se tak využije potenciál motoru a to pomůže nejen lepší dynamice, ale také nižší spotřebě a emisím.

Nová převodovka už umí přeskakovat rychlosti, neřadí tedy sekvenčně, takže má mít mnohem rychlejší reakci při podřazování.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

První rychlost je prý něco jako "redukce" s velmi krátkým převodem třeba pro jízdu v terénu, poslední rychlosti zase slouží jako udržovací hlavně na dálnici pro co možná nejlepší snížení spotřeby.

Více informací se dozvíme na autosalonu v Ženevě.