Titulní obrázek

Automobilka Land Rover chystá nástupce Defenderu

Automobilka Land Rover v současné době pracuje na nástupci offroadu Defender. Model by měl kromě nepřekonatelných terénních schopností nabídnout i styl.

Šéf designu britského výrobce Gerry McGovern by byl rád, aby budoucí Defender vylepšil image Land Roveru podobně, jako se to povedlo modelu Evoque v případě luxusní divize Range Rover. Evoque je prodejním trhákem, jeho tvary se inspirovala i nová generace Range Roveru. Podobu nového Defenderu naznačily loňské studie DC100 a DC100 Sport. Podle různých anket by novinku přijala společnost dobře.

Pozitivní reakce veřejnosti však znamená, že se hovoří o sériové výrobě uzavřeného DC100, který by tak rozšířil nabídku značky. To otevřený DC100 Sport patrně zůstane jen konceptem. Z tohoto důvodu je možné, že budoucí Defender se od DC100 bude v několika bodech lišit. Již i víme, že vznikly další koncepty nové generace slavného offroadu. Ty však zatím nebyly nikde veřejně vystaveny. McGovern slibuje, že styl u nového Defenderu nepřeváží nad funkčností. Podle šéfdesignéra Land Roveru bude muset být budoucí Defender žádoucí pro novou generaci zákazníků, zároveň ale musí mít esenci tohoto auta.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Podobu nového Defenderu ovlivní také různé bezpečnostní normy. I proto se tvary budoucího offroadu budou od předchůdce v mnohém lišit, aby bylo možné vůz legálně používat v silničním provozu. Automobilka Land Rover chce do roku 2020 prodávat 600.000 aut ročně. S růstem prodejů pomůže expanze nabídky, do konce této dekády chce automobilka nabízet 16 různých modelů.