Titulní obrázek

Land Rover a Jaguar mají velké plány do budoucna

Automobilky Land Rover a Jaguar mají do budoucna velké plány. Land Rover však větší. Do roku 2020 chce totiž prodávat 16 modelů.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Jaguar přemýšlí o něco střízlivěji. Ve střednědobém horizontu počítá se čtyřmi novými modely, které ještě nebyly představeny. Roadster F-Type už debutoval v Paříži, jeho prodej začne příští rok. V roce 2014 se má v sériové výrobě objevit supersport vycházející ze studie C-X75. Od F-Typu bude odvozeno také kupé, jehož tvary budou vycházet z loňského konceptu C-X16. F-Type kupé by mělo debutovat na jaře, na ženevském autosalonu. Obě verze F-Typu mají především posílit image značky. Kupé navíc bude jakousi oslavou 50 let od debutu odlehčeného E-Typu Lightweight.

Oba vozy spojuje koncepce s motorem vpředu a hliníková karoserie. To chystaný crossover má především zvýšit zisky firmy, vždyť o SUV je mezi zákazníky velký zájem. Mezi konkurenty takového vozu bude patřit například Infiniti FX. SUV má být postaveno na stejné hliníkové platformě jako model XF. S ním by mělo sdílet i výrobní linku. Další chystaný model bude znamenat návrat do střední třídy. Automobilka zvažuje, zda se tento vůz nebude prodávat s logem Jaguaru, aby nekazil image značky.

Nový sedan má být dlouhý zhruba 4,3 metru, jeho základem bude nová ocelová platforma, kterou má použít také nová generace Land Roveru Freelander. Menší Jaguar s poháněnými předními koly bude mít panely karoserie z hliníku.