Titulní obrázek

Range Rover Sport se představí již na konci března

Automobilka Land Rover plánuje premiéru nového Range Rover Sport na konci března v New Yorku. Vůz bude lehčí a design zase o stupínek výš.

Přemýšlíte, proč si Land Rover pro premiéru vybral právě New York? Vysvětlení je jednoduché. Právě New York je jedním z největších odbytišť posledního modelu, zároveň jde v zámoří o nejoblíbenější model britské automobilky. A navíc, v Ženevě by vedle Ferrari LaFerrari a dalších skvostů nezazářil tak, jako na autosalonu v New Yorku, kde se těch světových novinek zřejmě zase tolik nesejde.

Kromě toho, že se Range Rover Sport odhalí 26. března ještě před začátkem samotného autosalonu, stihne se ještě s velkou slávou prohnat ulicemi velkoměsta. Projížďka se bude živě přenášet na speciální internetovou stránku. 

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

O designu se toho zatím moc neví. Pokud jste až do téhle chvíle nepřišli na chuť světlům nového Range Roveru, které končí až hluboko v bocích auta, nejspíš ani nový Sport se vám na první dobrou nezalíbí.

Každopádně o něm automobilka mluví jako o nejdynamičtějším Land Roveru v historii. Jasně, i tady Angličané použijí stejný recept jako u velkého Range. Celá karoserie bude z hliníku, takže zhubne pár set kilogramů. V případě Range Roveru je to 300 - 400 kg v závislosti na motoru, u verze Sport můžeme čekat podobná čísla.

Pod kapotou se asi bude ukrývat přeplňovaný pětilitrový osmiválec s výkonem 510 koní, možná se ho dočkáme v případě atmosférického osmiválce, který nahradí nový 3.0 V6 Supercharged.