Titulní obrázek

Nová verze Land Roveru Defender má vojenský lak a terénní kola

Design modelu Land Rover Defender se za poslední desítky let změnil opravdu jen minimálně. Výrobci však neplánují jen tak přestat v přípravách speciálních edic. Momentální novinkou je model XTech.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Vůz Land Rover Defender působí jako drsný offroad. Ovšem jeho majitelům to nestačí. Spousta z nich si totiž přeje, aby vypadal ještě tvrději. To řeší nový paket XTech, který místo standardních laků nabídne téměř vojensky laděné barvy Orkney Grey a Nara Bronze.Ty přímo kontrastují se střechou vyvedenou v laku Santorini Black. Defender také dostal černé prahy, oblouky nad koly a pořádný černý nárazník vpředu. Kola mají velikost 16 palců a obouvají terénní pneumatiky Goodyear 235/85.

Defender není symbol luxusu, nýbrž pracovního nástroje. Ale i přesto Land Rover nešetřil hnědou kůží na sedadlech. Barva exteriéru se navíc objevuje i uvnitř. Nechybí klimatizace.Pohyb v terénu usnadní i ABS a stabilizace. Dálkové ovládání, vyhřívané sedačky a sklo patřily u starších Defenderů k nevídaným luxusním doplňkům. Ve verzi XTech jsou ale v základní výbavě.

Land Rover Defender XTech bude k dostání v krátké verzi 90 Hard Top i delší 110 Utility Wagon. Model bude mít již klasický naftový čtyřválec s objemem 2,2 litru a točivým momentem 360 Nm. Převodovka bude manuální šestistupňová.Speciální verze Defenderu se začne prodávat nejprve ve Velké Británii, a to už během července. Cena začíná na 27 995 librách, tedy v přepočtu asi 615 890 korun.