Titulní obrázek

Land Rover DC100 Expedition - předzvěst Defenderu

Land Rover DC100 se ukázal již na několika přehlídkách jako uzavřený Hard Top a otevřený Sport. Nejnovější Land Rover Expedition vychází právě z Hard Topu a odpovídá tak více původnímu Defenderu, který by měl ze studie vzešlý produkční model nahradit v roce 2015. Offroadový vzhled umocňují plastové ochranné doplňky kolem celého vozu. Na předním nárazníku přibylo vpředu více černé barvy. Také tažná oka již byla k vidění na předchozích modelech. Pětipaprsková kola s terénními pneumatikami jsou tentokrát černá. Auto je jinak lakováno základní bílou a doplněn o kontrastní oranžovou.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Připomeňme, že původní uzavřené DC100 měly pod kapotou turbodiesel 2,0 l se start-stopem. Elektronické systémy Terrain Response, varování před překážkami Terrain-i i Wade-Aid, který umí zkoumat hloubku vody, zřejmě nechybí ani v novince. Na pohonu všech kol asi také nebylo třeba nic měnit, stejně jako na čistě mechanickém Driveline Disconnect, jenž dokáže přenášet točivý moment jen dopředu. Převodovka byla původně samočinná osmistupňová. DC100 Expedition je zároveň oslavou čtvrtstoletí působení značky na americkém trhu. Land Rovery i jejich luxusnější sourozenci s názvem Range se začaly v USA oficiálně prodávat až v roce 1987.