Titulní obrázek

Britská automobilka Land Rover má dalšího partnera

Britská automobilka Land Rover má dalšího partnera. Je jím specialista na závodní offroady Bowler. Ten bude mít přístup do inženýrských zařízení Land Roveru. Přístup k výrobním dílům se výrazně zlepší.

Na výrobě závodních offroadů se Bowler věnuje již od polovinu osmdesátých let. Komponenty od Land Roveru byly použity na všechny výrobky. Prozatím vznikly čtyři generace závodních speciálů, ovšem díky nynější spolupráci s Land Roverem se můžeme těšit i na další. Bowler si vždy vybíral od Land Roveru jen motory a šasi. S novým partnerstvím mu bude umožněn přístup k k nové technice. Zákazníci budou mít lepší dostupnost náhradních dílů.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Předmětem spolupráce má být hlavně specilál Bowler EXR. Land Rover se na jeho vývoji bude podílet přímo. Jestli se Bowler bude podílet na vývoji nových Land Roverů a Range Roverů, prozatím nevíme. Podle dostupných informací zatím dostane Land Rover Discovery a Range Rover Sport osmistupňový automat.

V současné době produkuje Bowler dva modely rallye speciál EXR a EXR S. Vozy jsou určené pro běžné zákazníky, na silnici i do terénu. Jejich předností je modifikované šasi Range Roveru Sport a vylepšený pětilitrový vidlicový osmiválec z dílny britské offroadové značky. Model EXR S má kompresor, který vozu umožní výkon až 410 kW.