Titulní obrázek

Land Rover Defender XTech vstoupí do prodeje již tento měsíc!

U modelu Defender XTech máme na výběr ve dvou metalických barvách, tedy bronzové Nara a šedé Orkney. Pro vůz je charakteristická černá barva. Černá je totiž střecha, zrcátka, nárazníky, lemy blatníků, plochy kolem předních světlometů, nápis Land Rover na přídi a koneckonců i šestnáctipalcová litá kola s terénními pneumatikami MTR.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Maska chladiče je pokryta odstínem laku karoserie. U tohoto modelu jde stále o robustní terénní vozidlo se svými klasickými hranatými proporcemi. U interiéru se můžeme těšit na luxusní výbavu. Čalouněn je v hnědé prošívané kůži Ebona. Opěrky vyhřívaných sedadel mají další logo Land Roveru. Emblém Defender mají koberce, které ladí také s exteriérem. Výbava zahrnuje klimatizaci, ABS s elektronickou kontrolou trakce, dálkově ovládané centrální zamykání a vyhřívané čelní sklo.

Tyto prvky dříve nebyly dostupné, nebo se muselo více připlatit.  XTech se nabízí ve dvou karosářských provedeních: jako kratší 90 Hard Top i delší 110 Utility Wagon. První má jeden pár bočních dveří, druhé dva, ale zadní boční okna jsou vždy zaslepena. Jedná se tedy o luxusní dodávky do extrémního terénu. Motor je turbodiesel objemu 2,2 l dává až 360 Nm točivého momentu, který přenáší šestistupňový manuál. Do prodeje bude zařazen již tento měsíc. Cena vozu bude minimálně 27.995 liber (900.600 korun).