Titulní obrázek

Nový Range Rover a jeho cena

O něco lehčí Range Rover měl před nedávnem premiéru v Londýně. V současné době zase víme o něco více. Důležitou informací je cena vozu, která bude nabízena ve Velké Británii.

Nový Range výrazně zhubnul, dokáže tedy jezdit rychleji. Zároveň z nádrže ubývá podstatně méně. K pohonu si teď vystačí i s třílitrovým naftovým šestiválcem o výkonu 258 koní, silnější osmiválec SDV8 posílil na 339 koní. Na vrcholu nabídky stále ční kompresorem přeplňovaný benzínový osmiválec LR-V8 s ohromujícím výkonem 510 koní.

S tím dokáže tenhle pojízdný obývák akcelerovat na 100 km/h za 5,1 vteřiny. Což jen tak pro představu znamená, že je o desetinku rychlejší, než například Subaru WRX STI. A přestože je o 0,8 vteřiny rychlejší, než předchozí Range, spolyká u toho o 9 % benzínu méně.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Land Rover už také odtajnil ceny, za které ho můžete v Anglii pořídit. Ceny začínají na 71 295 £ za 3.0L TDV6 ve výbavě Vogue, což je v přepočtu přibližně 2,1 milionu Kč, a vrcholí na 98 395 £ (přibližně 3 mil. Kč) za po střechu vybavený 5.0L Supercharged Autobiography.